fbpx
image
image

Nazywam się Adrian Brania i… jestem kupcem

Jednak nie rzemieślnikiem, z jakim kojarzyli się historyczni kupcy, ale takim, który profesjonalnie zna się na kupowaniu towarów i usług we współczesnym, dynamicznym świecie. 

Edukacja

W 2014 r. skończyłem Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie – kierunek, który po maturze wybrałem… ze strachu przed fizyką na uczelniach technicznych. 

Czy żałuję? Absolutnie nie!

Jak piszą Jerzy Gut i Wojciech Haman„handlowanie to gra”, a dzięki temu wyborowi mam szansę brać udział z najlepszej grze strategicznej, w jaką było mi dane „zagrać” – pracy w zakupach.

Pierwsze kroki zawodowe

Już w trakcie studiów, w 2012 roku miałem okazję zacząć pracę w dziale zakupów w dużej korporacji z branży motoryzacyjnej, z którą – z drobną przerwą – jestem związany do dziś. Przeszedłem przez różne stanowiska – od zwykłego kupca, kierownika zespołu, po pozycję lidera w projekcie zarządzając budżetami wartymi miliardy dolarów. 

Od października 2012 roku zacząłem pracę w charakterze osoby wprowadzającej dane do systemu SAP, poznając podstawy funkcjonowania dużego, scentralizowanego działu zakupów okołoprodukcyjnych.

Czas na bycie kupcem

Od lutego 2014 r. jako kupiec indirect zajmowałem się zakupami o wartości do 50 000 USD, skupiając się przede wszystkim na zakupach inwestycyjnych (maszyny, wyposażenie linii produkcyjnych) oraz mniejszymi zamówieniami serwisowymi związanymi z utrzymaniem ruchu.

…a potem Team Leaderem

W 2015 roku rozszerzyłem tę rolę, obejmując stanowiska Team Leadera nad 3-osobowym zespołem kupców. W tej roli brałem czynny udział w transferze procesów i funkcji zakupowych do nowego właściciela fabryk.

Co potem?

Od 2016 roku pracuję na stanowisku Lidera Zakupowego, zarządzając stroną zakupową projektów (poprzez m.in. znajdywanie inicjatyw oszczędnościowych, wyszukiwanie dostawców, branie udziału w kształtowaniu strategii kategorii zgodnie z potrzebami poszczególnych linii produktowych) od fazy kwotacji, poprzez jego rozwój i produkcję, aż po zakończenie. Biorę także udział w aktywnościach mających na celu poprawienie procesów obowiązującej w firmie (m.in w formie Kaizen).

Kursy

Odbyłem również szkolenia, w tym z metod zarządzania Lean i Scrum, dzięki którym rozumiem jak efektywnie, zwinnie i bez marnotrawienia zasobów realizować projekty. 

Perspektywa przedsiębiorcy

Mam również perspektywę przedsiębiorcy, gdyż od kilku lat prowadzę swój własny sklep internetowy, tworząc i stosując strategie zakupowe na poziomie mikrobiznesu. 

Słowo na koniec

Jednak dla mnie zakupy to nie tylko proste realizowanie wydatków i zaspokojenie potrzeb firmy. To także określona rola w działalności firmy, droga do jej innowacyjności, kształtowania przewagi konkurencyjnej, czy też optymalizacja kosztów.

Zapraszam Cię do konsultacji i bloga – pokaże Ci, m.in. na co zwracać uwagę przy robieniu przetargu, jak zoptymalizować wydatki w określonych warunkach i jak nie uzależniać się od jednego źródła dostaw.

Pomogę Ci także zoptymalizować koszty i usprawnić politykę oraz strategię zakupową, tak by była dopasowana do potrzeb Twoich i Twojej firmy. 

Cała moja wiedza jest dla Ciebie!

W pracy wykorzystuję swoje naturalne talenty

Uczenie się

Każdy nowy klient to okazja na nowe doświadczanie – a ja to uwielbiam

Naprawianie

Umiem identyfikować problemy i znajduję dla nich właściwe rozwiązania

Osiąganie

Pracuję efektywnie i w sposób zorientowany na cel, dzięki czemu zamiast stwierdzać „nie da się”, szukam odpowiedzi na pytanie “jak mogę to zrobić?”

Analityk

Szukam powodów i przyczyn zjawisk biorąc pod uwagę wszystkie czynniki dookoła

Odpowiedzialność

Jak mówię, że coś zrobię – to zrobię, a jak coś pójdzie nie tak, to biorę za to odpowiedzialność

Rozwaga

Potrafię przewidzieć przeszkody i właściwie podjąć decyzje

Odbierz bezpłatne konsultacje zakupowe


Nie masz pewności, że oferta BuyCast jest dla Twojej firmy? Umów się na bezpłatną i niezobowiązującą rozmowę.
Podczas jej trwania przekażemy Ci wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym podejmiesz decyzję, czy nasze usługi są dla Ciebie.